Okulary podkreślające męskość, czyli jak dobrać okulary do zarostu

Coraz więcej mężczyzn zdaje sobie sprawę, że odpowiednio dobrane męskie okulary potrafią nadać charakter niejednej stylizacji. Męskie okulary nie muszą być nudne! Mogą podkreślać nie tylko stylizację i rysy twarzy ale także być dopasowane do zarostu!

Klasyczny brodacz

Schludnie przycięta i wypielęgnowana broda, to prawdziwa oznaka męskości! Obecnie gęsta broda jest również bardzo modna. Warto męskość podkreślić również dobrze dobranymi oprawkami. Posiadacze gęstej brody, będą bardzo dobrze wyglądać w okrągłych plastikowych okularach. Idealne męskie oprawki ma w swojej ofercie marka Ray-Ban®- model RX 5283 5607. Będą bardzo dobrze współgrać z pokaźnym zarostem, stylu doda kolor oprawek – bardzo modny w tym sezonie szylkret!

Wąsy Daliego

Przeciwieństwem klasycznego brodacza jest delikatny wąs w stylu Daliego, czyli bardzo cienkie uniesione ku górze końce wąsów. Mimo, że to bardzo delikatny rodzaj zarostu, tylko nieliczni odważni mężczyźni decydują się na ten typ wąsów. Zarost w stylu Daliego podkreślą delikatne, metalowe oprawki w okrągłym kształcie. Okrągłe, metalowe okulary wracają do łask zarówno w modzie męskiej jak i damskiej. Model Ray-Ban® 3582V 2946 w kolorze złotym dodatkowo podkreśli retro wizerunek.

Goatee, czyli „kozia bródka”

Goatee, to coraz rzadziej spotykany rodzaj zarostu, wybierany przeważnie przez dojrzałych mężczyzn. Dobrym połączeniem z tego typem brody będą klasyczne prostokątne oprawki,
np. Emporio Armani 3002 5073. To oprawa w ciepłym odcieniu brązu, idealnie będzie komponować się z podkreślającą męski charakter kozią bródką. Ozdobnym elementem tych oprawek są transparentne elementy w zauszniku. Dla nieco bardziej odważnych mężczyzn dobrym wyborem będzie oprawka Emporio Armani 1079 3241. Jej wyrazisty czerwony kolor zasygnalizuje, że mężczyzna który je ubrał jest odważny i nie boi się eksperymentować z modą.

Gęste wąsy handlebar

Wąsy popularne były szczególnie w XIX w. Można się im przyjrzeć w wielu starych filmach. Różnią się od zwykłych sumiastych wąsów zaokrąglonymi zakończeniami. Historycy twierdzą, że wąsy swoje korzenie mają w czasach antycznych. Obecnie nurt hipsterski często wraca do tej formy zarostu. Dopełnieniem stylu będą okulary typu Clubmaster – Ray-Ban® 5154 2000. Gęste, wywinięte wąsy i oprawki Clubmaster będą stanowiły idealną całość męskiego retro stylu.

Męsko w dobrze dobranych oprawkach mogą wyglądać również mężczyźni, którzy nie są fanami zarostu i cenią sobie idealną gładkość. Męskie rysy podkreślą okulary typu Aviator. Model 6489 2531, to bardzo delikatny kształt w połączeniu z brązowym złotem.