Zdrowa żywność - jak zorganizować lokalnie?

Obrazek użytkownika Bart
Zdrowa żywność - jak zorganizować lokalnie?

Tak właśnie brzmi tytuł kolejnego webinarium jakie przygotowuje Fundacja Cohabitat znana z wielu ciekawych inicjatyw ekologiczno-społecznych.

Tematem tej internetowej konferencji będzie organizacja i współtworzenie lokalnych "sieci" (kooperatywa brzmi o wiele lepiej, prawda?) produkcji ekologicznej żywności zapewniająca rolnikom zbyt i ręce do pracy a odbiorcom w pełni kontrolowaną zdrową żywność bez chemii.

Możecie śledzić rozwój tego webinarium a nawet aktywnie go współtworzyć na jego facebook'owej stronie.

Cohabitat - jak sami mówią o sobie - to ogólnopolskie środowisko osób, organizacji i instytucji, które biorą odpowiedzialność za przestrzeń w której żyją. Działają na rzecz przyspieszania rozwoju i wdrażania alternatywnych rozwiązań, które nie tylko radykalnie poprawiają jakość życia ludzi, ale także przyczyniają się do zwiększenia żywotności naturalnych ekosystemów. W spektrum zainteresowań Cohabitatu znajdują się m.in.: sharing economy, open-source economy, open-source hardware, budowanie lokalnych społeczności, open-design, permakultura, naturalne technologie budowlane, upcycling, ekonomia społeczna.

Webinarium to połączenie słów web oraz seminarium i jak sama nazwa wskazuje to rodzaj internetowego seminarium prowadzonego przy pomocy tehcnologii webcast umożliwiającej obustronną komunikację pomiędzy prowadzącymi a uczestnikami. To świetne narzędzie do organizacji seminariów bez konieczności przebywania wielu kilometrów.